PAPÍRBRIKETT...
...és minden ami olcsósít

MENÜ

Pá-pá Kisvakond

 

A vakond ellen semmiképpen nem ajánlanám az elpusztítós módszert, mert egyrészről védett állat másrészt hasznos funkciót is betölt a természetes biológiai egyensúlyban. Képzeljük csak el, ha nem lenne vakond, akkor nem lenne olyan „hasznos” kártevőnk, aki elpusztítja a cserebogarak lárváit, lótetűket, kukacokat stb…Ezért csak az elriasztást és a távoltartást kell szem előtt tartanunk.

A vakond szaglása  és hallása is igen kifinomult ezért érdemes ezeket az érzékszerveit támadni.

Elűzés:

A vakond által túrt halmokat félresöpörve megkeressük a járat bemenetét és petróleumba áztatott rongyot dugunk bele, esetleg kénszalagot égetünk benne (jó sokat) ezután visszaterítjük rá a földet. Ezek a szaglására hatnak úgy kergetik el kertünk behatolóját, de vannak olyan módszerek, ami a hallására van hatással. A vakond nem szereti a magas frekvenciájú és változó rezgésszámú hangokat, ezért a szél és egy sörös, boros üveg felhasználásával adhatjuk neki a kellemetlen ingereket, úgy hogy az üveget picit megdöntve szél felé(figyelve az átlagos széljárásra) félig beledugjuk az öregébe. Ennél csak az elektromos vakondriasztó a jobb ami szintén magas és változó frekvenciákon üzemel. Amikor sikerült elűzni kisvakondpajtást, már csak távol kell tartani.

Távoltartás:

Áshatunk árkot a telkünk köré(méllyet és keskenyet)

Áshatunk le apró szövésű fémhálót, az óvni kívánt kert köré. De a legegyszerűbb mód a távoltartásra a vakondűző növény, latin nyelvén az Euphorbia lathyris. Ez garantáltan távoltartja őket, és nem utolsó sorban dekoratív kis növényke, ráadásul igénytelen és gyorsan nő. Egyetlen hátránya hogy kisgyermekek mellé nem ajánlott, toxikus hatása miatt mi is csak kesztyűben dolgozzunk vele!!!!

Remélem kedves Anonim tudtam segíteni!

 

AHOJ!!!

 

Menü

Szavazás

Spóroltál már kreatívan?
igen
nem
nem tudok róla
Asztali nézet